Sa oled siin

E-MTA kaudu e-arve tellimine panka maamaksu tasumiseks

Nüüd saab e-MTAs tellida panka e-arve (eeltäidetud maksekorralduse) maamaksu tasumiseks ning muuta ja tühistada olemasoleva e-arve tellimust.

E-arved saadame ainult esmasel maamaksuteatel olevate tähtaegadega maksu tasumiseks.
Uute, muudetud tasumistähtaegadega maamaksu tasumiseks e-arvet panka ei saadeta.

E-arve maamaksu tasumiseks saab tellida ka internetipangas, veebisaidil arved.eening Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroodes. Internetipanga või veebisaidi arved.ee kaudu esitatud Maksu- ja Tolliameti e-arve tellimused kuvatakse e-MTAs („Arvestus" > „Maksmine" > „E-arve tellimine") tellimusele järgneval päeval.

Kuidas tellida panka e-arve maamaksu tasumiseks


E-arvet maamaksu tasumiseks saab tellida e-MTAs, valides „Arvestus" > „Maksmine" > „E-arve tellimine".

Avanenud vaates on võimalik lisada e-arve tellimus nupu „Uus tellimus" kaudu.

Uue tellimuse lisamiseks on vaja valida pank ja pangakonto, millele saadetakse e-arve. Lisada saab ka piiratud infoga e-arve, millega on võimalik saata e-arve info tasumiseks kolmandale isikule.

Pärast esitamist edastatakse e-arve tellimus soovitud panka ning e-arve edastatakse 10 päeva enne maamaksunõude tasumistähtpäeva sellele pangakontole.

Juba olemasoleva e-arve vaatele tulles kuvatakse tellimuse juures ka ettemaksukonto viitenumber, mida kasutatakse e-arvel viitenumbrina ning tasumistähtpäeval e-arvet tasudes jõuab raha e-MTAs olevale ettemaksukontole, kust tasumistähtpäeva möödudes toimub automaatselt nõude tasumine.


Kuidas muuta ja tühistada e-arve tellimust


Olemasolevat e-arve tellimust on võimalik tühistada ja muuta e-MTAs: „Arvestus" > „Maksmine" > „E-arve tellimine", kasutades vastavaid nuppe olemasoleva tellimuse juures.

E-arve tellimuse tühistamisel kustutatakse tellimus e-MTAst, saidilt arved.ee ja internetipangast.

Tellimuse muutmisel salvestatakse uute pangakonto andmetega tellimus.


E-arve tasumine


E-MTA kaudu lisatud e-arve tellimusi internetipangas ei kuvata. Kehtivatele tellimustele saadetakse e-arved internetipanka 10 päeva enne tasumistähtpäeva saabumist ja neid on võimalik seejärel tasuda tavalise maksega, automaatseks tasumiseks tuleb sõlmida püsimakse leping.
 

Küsimused ja vastused e-arve tellimise kohta »


 

Maamaksu e-teenuse uuendamine rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondist.

 

12.02.2020