Sa oled siin

Eeldeklareerimise nõue TIR-vedudele Türgi Vabariiki alates 25.04.2017

20.04.2017

Alates 25. aprillist 2017 muutub TIR-vedudel (sh RO-RO) Türki kohustuslikuks eeldeklaratsiooni esitamine. Eeldeklaratsioon tuleb esitada vedaja poolt enne Türgi tolliterritooriumile sisenemist. Muudatuse eesmärk on tolliprotseduuride lihtsustamine ning tõhusam riskianalüüs.

Vedajatel on eeldeklaratsioonide esitamiseks kaks võimalust: kas TIR-EPD süsteemi kaudu või eeldeklaratsioonide süsteemi kaudu (Pre-Declaration System, TIRCUS). Välismaa vedajad, kellel puudub Türgis esindaja, saavad andmeid esitada samuti TIRCUSe kaudu, taotledes selleks eelnevalt kasutajanime ja parooli. Taotlemise eelduseks on TIN-numbri või Türgis väljastatud välismaalase ID-numbri olemasolu.

Elektrooniline eeldeklaratsioon tuleb edastada Türgi sisenemise tolliasutusse enne TIR-märkmiku alusel veetavate kaupade saabumist Türgi tolliterritooriumile. Eeldeklaratsiooni puudumisel ei teosta Türgi toll TIR-märkmiku tollivormistust ning vedaja on kohustatud esitama eeldeklaratsiooni TIRCUSe või TIR-EPD kaudu. Eeldeklaratsiooni esitamisel pärast Türgi tolliterritooriumile saabumist rakendatakse nii kaupade kui isiku osas täiendavaid riskikriteeriume.

Lisainfo