Sa oled siin

Rekvisiidid maksude tasumiseks

Riiklikke makse, makseid ja muid seadusest tulenevaid rahalisi kohustusi (intresse, sunniraha, trahve jne) saab Maksu- ja Tolliametile maksta:

 • pangaülekandega,
 • e-MTA kaudu rubriigis „Arvestus“ > „Maksmine“ pangalingiga või krediitkaardiga,
 • teenindusbüroodes kaardiga makseterminalides ja tollipunktides kaardiga makseterminalis või sularahas.

Tasumine pangaülekandega

Maksude ja maksete tasumisel pangaülekandega tuleb maksekorraldusele märkida:

 1. Makse saaja: Maksu- ja Tolliamet
   
 2. Maksu- ja Tolliameti pangakonto number
Pank Kontonumber SWIFT
SEB Pank EE351010052031000004 EEUHEE2X
Swedbank EE522200221013264447 HABAEE2X
Luminor Bank EE401700017002872300 RIKOEE22 (alates 30.11.2020)
LHV Pank EE957700771001523585 LHVBEE22

Alates 30. novembrist 2018 on Maksu- ja Tolliameti pangakonto Danske Bankis suletud.
 

 1. Personaalne viitenumber

Igal maksukohustuslasel on riiklike maksude, maksete ning muude seadusest tulenevate rahaliste kohustuste tasumiseks oma viitenumber, mille leiate personaalse viitenumbri otsingust.

Järgmisi seadusest tulenevaid rahalisi kohustusi on võimalik tasuda ka dokumendipõhise viitenumbriga:

 • tollideklaratsioon – tollideklaratsiooni viitenumbriga või koondviitenumbriga (koondviitenumber tollideklaratsioonide eest tasumiseks);
 • intressinõue, maksuotsus, trahviotsus, maksegraafiku osamaksed jm;
 • MOSS-erikorra käibemaksu deklaratsioon;
 • teekasutustasu;
 • kohtulahend.

Tasumine e-MTAs

E-MTA rubriigis „Arvestus“ > „Maksmine“ on võimalik nõudeid tasuda või kanda raha ettemaksukontole pangalingiga või krediitkaardiga. Pangalingi kaudu saavad maksta SEB Panga, Swedbanki, Luminor Banki, LHV Panga ja Coop Panga kliendid. Panka sisenemisel tuleb teha valik, kas soovite maksta erakliendina või ärikliendina.
 

E-MTA kontod


Personaalne ettemaksukonto


Igal isikul on e-MTAs personaalne ettemaksukonto, millel on unikaalne viitenumber ja see tuleb märkida maksekorraldusele. Ettemaksukontolt toimub nõuete tasumine tasumistähtpäeva möödumisel automaatselt.

Kõik makstud summade liikumised kajastuvad ettemaksukontol.

Teatud juhtudel väljastatakse dokumendipõhine viitenumber ja sellisel juhul tuleb märkida maksekorraldusele asutuse poolt väljastatud dokumendipõhine viitenumber. Viitenumbriga maksmisel toimub nõude tasumine kohe.

Järgmisi rahalisi kohustusi on võimalik tasuda dokumendipõhise viitenumbriga:

 • tollideklaratsioon – tollideklaratsiooni viitenumbriga või koondviitenumbriga (koondviitenumber tollideklaratsioonide eest tasumiseks);
 • intressinõue, maksuotsus, trahviotsus, maksegraafiku osamaksed jm;
 • MOSS-erikorra käibemaksu deklaratsioon;
 • teekasutustasu;
 • kohtulahend.

E-MTAs ettemaksukontol oleva vaba rahaga on võimalik dokumendipõhise viitenumbriga nõuet ka ise tasuda rubriigi „Arvestus“ > „Maksmine“ > „Viitenumbriga nõude tasumine“ lehel, kus saab valida nõudeid, mida soovitakse ettemaksukontolt tasuda.
 

Riigilõivu ja tagatiste konto


Riigilõivude ja kohtute poolt määratud tagatiste tasumiseks on igal isikul e-MTAs riigilõivu ja tagatiste konto, millel on unikaalne viitenumber. Sellele kontole kohtulahendi viitenumbriga tasutud summadest tasutakse riigilõivu ja tagatiste nõuded automaatselt. Muul juhul toimub nõude sidumine riigilõivu ja tagatiste kontole tasutud summaga kohtuametnike poolt enne menetlustoimingute teostamist. Pangakontod raha kandmiseks riigilõivu ja tagatiste kontole leiab Rahandusministeeriumi veebilehelt „Pangakontod ja viitenumbrid".

Maksete laekumise kiirus

Pangasisese ülekande korral SEB Pangast, Swedbankist, Luminor Bankist ja LHV Pangast jõuab tööpäeval enne kl 20.00 tehtud makse Maksu- ja Tolliameti kontole üldjuhul samal päeval ning pärast kl 20.00 tehtud makse võib jõuda Maksu- ja Tolliameti kontole järgmisel tööpäeval.

Kui maksate Coop Panga kaudu, siis laekub tööpäeval enne kl 15.30 tehtud makse Maksu- ja Tolliameti kontole samal päeval ning pärast kl 15.30 tehtud makse järgmisel tööpäeval.

Palume täpsustada oma pangast, kui kiiresti jõuavad Teie panga arvelduskontolt sooritatud maksed saaja kontole.

 

27.11.2020