Sa oled siin

Mida peab teadma ümbrikupalka vastu võttes

Töötajale makstud palgalt maksude arvestamine, deklareerimine ja tasumine on üldjuhul tööandja kohustus. Seda, kas tööandja on Teie töötamise registreerinud ja palga nõuetekohaselt deklareerinud, saate kontrollida e-MTAs , valides seal „Registrid ja päringud“ > „Minu päringud“ > „Minu töötamised“ ja „Minu sissetulekud“.

Kui tööandja on Teile maksnud palka ja ei ole seda deklareerinud, tuleb see deklareerida ja tulumaks tasuda Teil endal.

Ümbrikupalga teadlikul vastuvõtmisel tekkinud maksukohustuse eest vastutavad tööandja ja töötaja mõlemad ning ümbrikupalga saamine ei vabasta palga saajat tulumaksu tasumisest.

Tuludeklaratsiooni esitamisel palume Teil kontrollida ja vajadusel parandada saadud palga andmeid füüsilise isiku tuludeklaratsiooni tabeli 5.1 II osas. Ümbrikupalga saamisel on Teil kohustus füüsilise isiku tuludeklaratsiooni tabelis 5.1 II osas ära deklareerida Teie pangakontole laekunud summa või Teile sularahas makstud summa.

Maksudeklaratsioonis valeandmete esitamine võib tuua kaasa kuni 1200 euro suuruse rahatrahvi.

Ümbrikupalga vastuvõtja riskib sellega, et ta ei saa haigus-, koondamis- ja töötuhüvitisi, maksmata maksude tõttu väheneb tulevikus tema pension ning võimalike töövaidluste korral tööandjaga on ta alati nõrgemal positsioonil.

Enamik meist maksab makse, sest see on normaalne ja väärikas. Makse makstes hoiame elu Eestimaal kestmas.

Lugege ka siit: Miks keelduda ümbrikupalgast?

15.12.2020