Salasigarettide vastane kampaania

 

 

Kes tegelikult salasigarettide müügist kasu saab?

Salasigaretid teenivad organiseeritud kuritegevusele aastas kümneid miljoneid eurosid!

Salasigarettide äri mõjutab oluliselt Sinu kodukoha turvalisust. Salasigarettide müügi taga on kurjategijate ahel, mis mõjutab kuritegevuse kasv Sinu naabruskonnas. Salasigarettide müük on ebaseaduslik tegevus. Müügist saadud tulu rahastab organiseeritud kuritegevust.

Aita hoida meie riik turvalisem, teata salasigarettide müüjatest!
Teate salasigarettidest telefonil 800 4444.

 

 

Kampaania „Kuriteod ei toimu pakis. Salakaubandus toob need tänavale“

 

Salasigaretid on üks oluline osa kuritegevuse ahelast, need on kergesti kättesaadavad alaealistele ning salakaubitsejad kaasavad oma kriminaalsetesse tegudesse ka teismelisi. Salakauba ostmisest loobumisega on igaühel võimalus seda ära hoida.

Kampaania on loodud koostöös Philip Morris Internationaliga ning sõnum on nähtav kõigis kolmes Balti riigis.

Maksu- ja Tolliamet ootab infot salakaubaveoga seotud rikkumistest ööpäevaringselt telefoni teel 800 4444 või e-postil vihje@emta.ee 

 

 

Salasigareti müüja ohvri vanust ei küsi

Salaturu uuringud näitavad, et üha enam otsivad salasigaretiärikad oma klientideks alaealisi, kellele legaalsed sigaretid poodides on veel kättesaamatud. Esmalt üksikud tasuta sigaretid lapsele, peatselt pakk salasuitsu noorele – „soodsamalt kui poes“. Selliste alatute võtetega kasvatab salasigaretiärikas endale klientuuri ja organiseerib kuritegevust, mille abil rahastatakse juba nii narkokaubandust kui muud kuritegevust.

2013. aastal viisime läbi uuringu, millest tulenevalt teame, et:

82% küsitlusele vastanutest peab just salasigarettide kättesaadavust lastele väga oluliseks probleemiks.
90% Eesti elanikest tunnetab, et just salasigaretid on musta turu kõige olulisem kaup.
77% arvamusliidritest kinnitab, et salasigaretid Eesti ühiskonnas on tõsine probleem.

Valdav osa Eesti maksumärkideta sigarettidest pärineb Venemaalt või Valgevenest. Kuigi nendest riikidest võib iga inimene ka seaduslikult tuua kaasa kaks pakki suitsu kaks korda kuus, on meile teada, et suurem osa siin ringlevatest sigarettidest on siiski sisse toodud ebaseaduslikul teel.

Ebaseadusliku sigaretipaki tunned kõige lihtsamini ära võõrkeelse terviseohu hoiatusteksti järgi.

 

 

Ostad salasigarette, toetad kuritegevust!

Kuritegevus võidab salasigarettidega äritsemisest keskmiselt üle 40 miljoni euro aastas. Iga Eesti maksumärkideta sigaretipakk, mida Sa ei ole ise endale välisreisilt isiklikuks tarbimiseks kaasa toonud, on ebaseaduslik - vahet pole, kas said selle naabritädi käest või ostsid turuväravas hämaralt diilerilt.

Selle laekumata jäänud maksuraha eest oleks saanud hoida aasta aega töös 111 kiirabibrigaadi, osta päästeametile 105 kaasaegset paakautot või maksta aastapalk 2815 patrullpolitseinikule.
40 miljonit eurot on nii suur summa, et raha jaguks igasse Eestimaa nurgakesse ning meie kõigi kodukant oleks turvaline ja arstiabi kiirelt kättesaadav.
Paraku liikus see raha kurjategijate kätesse ja me ei tea, millist kuritegu sellega toetati. Ostes salasigarette, annad mõttes rohelise tule kuritegevusele. Kas homme talud juba ka pisivargusi ning ülehomme kupeldamist ja röövimist?
Kas vaataksid läbi sõrmede ka kooliväravas seisvale narkodiilerile?

Anna meile kuritegevusest teada:

 

11.08.2020