Sa oled siin

Türgis elektroonselt väljastatud sertifikaatide (A.TR, EUR.1, EUR-MED) allkirjastamine (täiendatud 17.07.2018)

12.07.2018

Euroopa Komisjon edastas 11.07.2018 kirja, milles annab liikmesriikidele juhiseid Türgis elektroonselt väljastatud sertifikaatide (A.TR, EUR.1 ja EUR-MED) kohta.

  • Komisjon juhib tähelepanu, et tollimaksusoodustuse saamiseks Türgis elektroonselt väljastatud ja seejärel paberile välja trükitud sertifikaatidel A.TR, EUR.1 ja EUR-MED peab olema tolliametniku allkiri.
  • Kui tolliametniku allkiri puudub, siis sellist sertifikaati ei saa praeguse seadusandluse kohaselt aktsepteerida.
  • Sertifikaatidel olevat QR-koodi ei saa käsitleda tolliametniku allkirjana.
  • Tolliametniku allkiri peab olema sertifikaadil A.TR lahtris 12 ning sertifikaatidel EUR.1 ja EUR-MED lahtris 11.
  • Komisjon informeerib ka Türgi tolliadministratsiooni, et nende tolliametnikud peavad sertifikaate allkirjastama.
Lisatud 17.07.2018:

Seoses Türgis elektroonselt väljastatud ilma tolliametniku allkirjata sertifikaatide (A.TR, EUR.1, EUR-MED) aktsepteerimisega on tekkinud importijatel raskusi, kuna väidetavalt Türgi tolliasutusi ei ole veel informeeritud sertifikaatide allkirjastamise kohustusest.

Esialgne seisukohavõtt oli range, kui asusime seisukohale, et ei aktsepteeri ilma tolliametniku allkirjata sertifikaate.

  • Tekkinud olukorra lahendamiseks otsustasime, et aktsepteerime tollimaksusoodustuse saamiseks Türgi elektroonse tollitempliga ja QR-koodiga, kuid ilma tolliametniku allkirjata sertifikaate, mis on väljastatud kuni 15.07.2018 (kaasa arvatud).
  • NB! Alates 16.07.2018 Türgis väljastatud sertifikaatidel peab olema tollimaksusoodustuse saamiseks tolliametniku ja kauba saatja allkiri.

Teavitame, et Maksu- ja Tolliameti tollitalitus edastab Türgi tollile järelkontrollimiseks kõik sertifikaadid, mis on kinnitatud elektroonse tollitempliga ja QR-koodiga, kuid on ilma tolliametniku allkirjata. Järelkontrolli saadame sertifikaadid, mis on Türgis elektroonselt väljastatud alates 24.04.2018 kuni 15.07.2018.

Juhul, kui järelkontrolli tulemustest selgub, et asjassepuutuva tollideklaratsiooni lahtrit 36 tuleb muuta, siis sellest teavitame neid importijaid, keda see puudutab.