Sa oled siin

MTA alustas FIEde eest esimese kvartali avansilise sotsiaalmaksu tasumist

7 mai 2020

Täna, 7. mail, alustab Maksu- ja Tolliamet (MTA) füüsilisest isikutest ettevõtjale 2020. aasta esimese kvartali eest määratud avansilise sotsiaalmaksu ulatuses raha kandmist ettemaksukontole. Tegemist on riigi kriisimeetmega, mille eesmärk on aidata toime tulla eriolukorraga kaasnevate makseraskustega.

Eestis on kokku registreeritud ligi 28 000 füüsilisest isikust ettevõtjat (FIE), kellest avansilise sotsiaalmaksu tasumise kohustus oli esimeses kvartalis 7426-l.

Avansiline sotsiaalmaks on seni tasumata 1747 FIE-l kogusummas 800 000 eurot. Nemad ei pea ise midagi tegema – ettemaksukontole laekuv summa läheb automaatselt tekkinud võla katteks. FIE, kes on oma võla ajatanud, saab avansilise makse suuruse summa oma ettemaksukontole, mida ta saab soovi korral kasutada ajatamisgraafiku täitmiseks.

Juba tasutud avansilist sotsiaalmaksu tagastab MTA kogusummas 2,5 miljonit eurot 5679 isikule. Neile kantakse summa tagasi ettemaksukontole, kust nad võivad selle kas välja võtta või jätta ootele tulevaste kohustuste katteks.

MTA saadab selle nädala jooksul neile füüsilisest isikutest ettevõtjatele, kellel oli avansilise sotsiaalmakse tasumise kohustus, ka e-kirja täpsete juhistega, kuidas toimida. Seda, kas FIE-l vastav kohustus on, saab vajadusel kontrollida MTA iseteeninduskeskkonnast e-MTA. Lisainfot leiab ka MTA kodulehelt.

Nii FIE-dele kui ka teistele maksumaksjatele ei arvutata alates 1. märtsist kuni eriolukorra lõpuni maksuvõlgadelt intresse ja sellel perioodil tekkinud võlalt ei tule intresse ka hiljem tasuda.

Makseraskustesse sattudes tuleb ka FIE-del maksudeklaratsioonid korrektselt esitada, muidu ei ole võimalik riigil saada adekvaatset hinnangut ettevõtjate seisust.

 

Lisainfo FIE-dele:

https://www.emta.ee/et/eriolukord#fie

https://www.emta.ee/et/registreerimine-ettevotlus/fuusilisest-isikust-ettevotjale/fie-abc/iii-fie-maksukohustused

https://www.emta.ee/et/registreerimine-ettevotlus/fuusilisest-isikust-ettevotjale-fie/kasulik-teave/fie-sotsiaalmaksu-1

Veel uudiseid samal teemal

07.07.2020

MTA ja Koda: majanduslikult keerulisemad ajad suurendavat survet ümbrikupalga maksmiseks

Ehkki ümbrikupalga saajaid jääb üha vähemaks, suurendavad majanduslikult keerulisemad ajad survet ümbrikupalkade maksmiseks, leiavad Maksu- ja Tolliamet ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.

29.06.2020

Tänasest saavad ettevõtjad vaadata, millisena nad MTA jaoks paistavad

Maksu- ja tolliamet (MTA) pakub 29. juunist ettevõtjatele maailmas ainulaadset e-teenust „Maksukäitumise hinnangud“, mis on ettevõttele abivahendiks oma maksuasjade korrashoidmisel. Rakenduse kaudu näeb ettevõtja, millisena tema ettevõte MTA jaoks paistab ning kas MTA hinnangul on tema esitatud andmetes puudujääke. Teenuses antakse puuduste parandamiseks ka konkreetsed juhtnöörid.