Sa oled siin

MTA võtab kasutusele uue impordi tollivormistuse infosüsteemi

21 juuni 2021

1. juulist alustab tööd uus impordi tollivormistuse infosüsteem Impulss, mis on mõeldud põhiliselt väljastpoolt Euroopa Liitu kaupa importivatele ettevõtetele ja tolliagentuuridele.

Vajadus uue infosüsteemi järgi tuleneb 1. juuli muudatustest, mille kohaselt tuleb deklareerida kõik kolmandatest riikides pärit saadetised.

„MTA jaoks on oluline, et meie infosüsteemid suudaksid toetada 1. juulist suurenevat deklareeritavate saadetiste mahtu. Seetõttu oleme arendanud välja Impulsi, võttes arvesse väliskaubanduse trende ning ettevõtjate ootusi kaupade kiirele liikumisele ja tollivormistusele,“ ütles MTA tolliarenduse valdkonnajuht Ursula Riimaa.

Impulssi on koondatud kõik uuendatud kaupade impordi deklareerimise põhiprotsessid. Infosüsteem on kolmekeelne, tugineb uuel visuaalil ja töötab uuel tehnilisel platvormil. „Lisaks võimaldab Impulss ettevõtetel esitada suuremahulisi tollideklaratsioone ning taaskasutada tolliinfosüsteemidesse varasemalt esitatud andmeid. Suure muudatusena saab Impulsis esitada tollideklaratsiooni ka enne kauba saabumist,“ ütles Riimaa.

Impulss on mõeldud kasutamiseks põhiliselt väljastpoolt Euroopa Liitu kaupa importivatele ettevõtetele ning tolliagentuuridele. Eraisikud saavad oma saadetiste deklareerimiseks kasutada Postipaki deklaratsiooni rakendust, mis on samuti läbinud uuenduskuuri. Erandina peavad Impulsis esitama deklaratsiooni need eraisikud, kes soovivad deklareerida üle 1000-euroseid saadetisi, sooduskäibemaksumääraga kaupa ning piirangutega või eriluba nõudvat kaupa.

Ekspordi tollideklaratsioonide töötlemine jätkub aastani 2023 süsteemis Complex. Ettevõtted, kes täna esitavad deklaratsioone Complexis, ei pea eraldi Impulsis deklaratsioonide esitamiseks õiguseid taotlema, õigused avatakse automaatselt.

Impordi infosüsteemi arenduseks on kasutatud Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi rahalisi vahendeid (3,2 mln) ning teenuse arendajaks on tarkvaraettevõte Cybernetica AS.


Rohkem infot Impulsi kohta: https://www.emta.ee/et/ariklient/toll-kaubavahetus/tollisusteemide-kasutajatele/impordi-tollideklaratsioonide-tootlemise

Täiendavate küsimuste korral on abiks tolliinfo: https://www.emta.ee/et/kontaktid-ja-ametist/kontaktid-tagasiside/infotelefonid-ja-e-posti-aadressid

Veel uudiseid samal teemal

16.03.2021

MTA kutsub kõiki piiriülese e-kaubandusega tegelevaid ettevõtjaid koolitusele

Selle aasta 1. juulist tekib e-poodidel võimalus deklareerida ja tasuda piiriüleste tehingute käibemaksukohustus mugavalt ühe akna kaudu. Seetõttu kutsub Maksu- ja Tolliamet (MTA) kaugmüügiga tegelevaid e-poode koolitusele, et tutvustada uut süsteemi.

 

20.01.2021

MTA iseteeninduskeskkond e-MTA toimib taas

Maksu- ja Tolliameti (MTA) iseteeninduskeskkond e-MTA tomib taas. Tehniliste probleemide tõttu ei olnud alates 20. jaanuari ennelõunast võimalik Maksu- ja Tolliameti iseteeninduskeskkonda e-MTA sisse logida ja paljudel ettevõtjatel oli raskusi käibemaksu- või aktsiisideklaratsiooni esitamisega. Palume ebamugavuste pärast vabandust!