Hoidke käibedeklaratsiooni esitamisel kokku väärtuslikku aega

09.06.2022 | 16:54

Et deklareerimine mugavalt ja tõrgeteta sujuks, siis soovitame käibedeklaratsiooni (KMD) ja selle lisa esitada Maksu- ja Tolliametile masin-masin liidese abil otse ettevõtte raamatupidamistarkvarast.
    • Jaga

Deklaratsiooni esitamine masin-masin liidese abil X-tee kaudu säästab raamatupidaja väärtuslikku aega, sest e-MTAsse sisse logima ning deklaratsiooni käsitsi täitma või faili üles laadima ei pea. 

Kuidas toimida

  1. Kõigepealt uurige oma majandustarkvarateenuse pakkujalt, kas tarkvara võimaldab käibedeklaratsiooni masin-masin liidese abil esitada.
  2. Kui käibedeklaratsiooni esitamine tarkvarast on võimalik, siis vajadusel aktiveerige liides Maksu- ja Tolliameti süsteemiga. Juhise liidese aktiveerimiseks ja deklaratsiooni esitamiseks saate majandustarkvarateenuse pakkujalt.
  3. Andke majandustarkvarateenuse pakkuja X-tee turvaserveri omanikule e-MTAs pääsuõigus käibedeklaratsiooni esitamiseks "Käibedeklaratsiooni (KMD) andmete saatmine masin-masin liidese vahendusel". Täpsed sammud pääsuõiguse andmiseks leiate siit juhendist.
  4. Veenduge, et raamatupidajal, kes käibedeklaratsiooni esitab, on e-MTAs kehtiv pääsuõigus „Käibedeklaratsioonide (KMD) haldamine" või "Raamatupidaja pakett".
  5. Ettevalmistused käibedeklaratsiooni mugavaks esitamiseks on tehtud.