Kaubaveo reeglid Eesti-Vene piiril karmistusid

20.10.2022 | 14:43

7. oktoobril jõustus kaheksas Vene Föderatsioonile kehtestatud sanktsioonide pakett, millega täiendati seniseid impordi- ja ekspordikeelu all olevata kaupade nimekirju.
    • Jaga

Kaheksanda sanktsioonide paketiga täiendati muuhulgas kodumasinate, riideesemete, tubakatoodete, kemikaalide ja hügieenitarvete, kahesuguse kasutusega kauba, kõrgtehnoloogiaga jm impordi- ja ekspordikeelu all olevate kaupade nimekirju. Varasemalt võetud kohustuste täitmiseks on kehtestatud üleminekuperiood 8. jaanuarini 2023 juhtudel, kui on esitatud kuni 07.10.2022 sõlmitud leping.

"Tolliametnikud on keelu all olevate kaupade ja kaubaosade nimekirjad läbi töötanud ja neid kahe nädala jooksul rakendanud. Kaubavedajad arvestavad tolliametnike terava tähelepanuga sanktsioonialuste kaupade osas ja probleeme uue nimekirjaga veel ette pole tulnud,“ ütles Ida tollipunkti juhataja Virgo Treinbuk. „Küll aga tõi uus sanktsioonipakett kaasa muutusi ka sellistes kaubagruppides, mis olid varem piiramata, nt hügieenitarbed nagu seep, nahahooldusvahendid, suu- ja hambahügieenivahendid, selja- ja käekotid, naiste ja tüdrukute riideesemed,“ lisas Treinbuk.

Täpsema loetelu kõikidest keelu all olevatest kaupadest leiab Nõukogu määrusest (EL) 2022/1904.

Maksu- ja tolliamet juhib tähelepanu, et sanktsioneeritud kaupu ei tohi ELi tuua ega siit välja viia. Palume kindlasti enne reisimist tutvuda sanktsioneeritud kaupade nimekirjaga.

Maksu- ja Tolliamet