Automaks koosneb mootorsõidukimaksust ja sõiduki registreerimistasust.
Mootorsõidukimaks
- Tasumine kalendriaasta eest.
- Tasub omanik või vastutav kasutaja (kui sõiduki omanik on liisinguandja või mitteresidendist füüsiline või juriidiline isik).
- Haldab Maksu- ja Tolliamet.
Registreerimistasu
Tasumine sõiduki esmakordsel registreerimisel.
Tasutakse ka juba registreeritud sõiduki esimesel omanikuvahetusel, kui selle eest ei ole varem registreerimistasu makstud.
- Tasub registrisse kandja.
- Haldab Transpordiamet.
""
Sõiduk on liiklusregistris 1. jaanuari seisuga
Maksu- ja Tolliamet (MTA) väljastab maksuteate mootorsõidukimaksu tasumiseks isikule, kes on 1. jaanuari seisuga mootorsõiduki omanik või vastutav kasutaja (kui sõiduki omanik on liisinguandja).
Maksuteate väljastame hiljemalt 15. veebruariks e-teenuste keskkonnas e-MTA, kus on nähtav ka maksu arvutuskäik.
Mootorsõidukimaks tuleb aasta jooksul tasuda kahes osas:
- pool maksusummast 15. juuniks ja
- ülejäänud osa 15. detsembriks.
Soovi korral võib kogu maksusumma tasuda ühekorraga 15. juuniks.
Viimati uuendatud 14.11.2025
Viimati uuendatud 26.01.2026