Euroopa Keskpank ei määra ega avalda alates 01.04 enam Vene rubla kurssi

25.03.2022 | 16:39

Seoses sellega ei ole alates 01.04 võimalik tollivormistusel kasutada valuutakoodi RUB ja süsteem(id) ei võta seda vastu ega arvesta seda eurodesse ümber.
    • Jaga

Deklarandil tuleb kõik rublades väljastatud arved arvutada ümber eurodesse. Ümberarvutus tuleb salvestada failina ja lisada deklaratsioonile lisadokumendi koodiga 9900.

Kuni järgmiste suunisteni kasutatakse rubla kursi (ja kõikide teiste kursside, mida Euroopa Keskpank ei avalda) arvutamiseks veebilehel https://www.xe.com avaldatud eelmise päeva vahetuskurssi (keskmine päevakurss).

Kõikides tollisüsteemides (v.a sularahadeklaratsioon) tuleb valuuta ümberarvestus lisada deklaratsioonile lisadokumendina (Impulsis lisadokumendi liik 9900). Dokumendis peab olema viide kuupäevale ja kursile, mille alusel ümberarvutus toimus.

Kui deklaratsiooni esitab eraisik ise reisijadeklaratsiooni rakenduses, siis lisadokumendi lisamine ei ole võimalik, kuid see tuleb esitada ametnikule juhul, kui deklaratsioon läheb kontrolli. Lisadokumendi liik süsteemis Impulss on sel juhul 9900.