Nõuanded

Seda, kuidas teie ettevõtte maksukuulekus Maksu- ja Tolliametile paistab, näete meie maksukäitumise hinnangute e-teenusest, mille eesmärk on anda ettevõtjale võimalus parandada võimalikud puudused enne, kui Maksu- ja Tolliamet ühendust võtab. Sellele lehele oleme koondanud ka rohkelt nõuandeid, mis on abiks maksuasjade korrashoidmisel.

Mida näitavad maksukäitumise hinnangud

Maksukäitumise hinnangute e-teenus on ettevõtjatele abiks maksuasjade korrashoidmisel. Teenuses anname ettevõtjatele tagasisidet nende maksukäitumise kohta ning puuduste korral anname juhiseid, mida ja kuidas on tarvis parandada.

Loe edasi

Kuidas kontrollida tehingupartneri tausta

Äris on alati mõistlik enne tehingu toimumist kontrollida tehingupoole tausta. Sellele lehele oleme koondanud enimlevinud avaliku ja erasektori andmebaasid, mille abil saab kontrollida ja hinnata tehingupoole tausta ja maksekäitumist ning seeläbi vähendada äri- ja maksuriske. 

Loe edasi

Kuidas hoida oma maksuasjad korras

Oma maksuasjade korrashoidmiseks on Teil endal võimalik palju ära teha. Sellel lehel anname nõuanded, mida jälgida, ja viited olulistele lehtedele.

Loe edasi

Teadmiseks tööjõumaksude tasumisel

Tööjõumaksude korrektseks tasumiseks on oluline teada, et kui töötaja täidab tööülesandeid, siis tuleb sõlmida tööleping, ning kui juhatuse liige või nõukogu liige täidab oma ametiülesandeid, siis tuleb sõlmida juhatuse liikme või nõukogu liikme leping. Lepingu vastavus töö või teenuse tegelikule sisule tagab kõikide isikute ühetaolise maksustamise ja ausa konkurentsi.

Loe edasi

Kui olete sattunud maksukontrolli

Anname ülevaate maksukontrolliga seotud teemadest, mis aitavad mõista kontrolliprotsessi olemust ja toimimist.

Loe edasi

Kui ostate uue või kasutatud sõiduki

Koostöös Transpordiametiga oleme koostanud nimekirja nõuannetest, mida tasub võtta arvesse uute ja kasutatud sõidukitega tehingute tegemisel. Siit leiate ka nõuanded sõidukitega seotud maksuarvestuseks.

Loe edasi

Sõiduõpe autokoolis ja maksustamine

Koostöös Transpordiametiga anname ülevaate, kuidas maksustatakse autokooli liiklusteooria- ja sõiduõpetaja töötasu ning mootorsõidukijuhi juhendaja tasu.

Loe edasi

Kaugsõiduautojuhi lähetamine

Anname ülevaate rahvusvahelise kaubaveo autojuhtide töötasu maksustamise, töölähetuse ja maksuvaba päevaraha kohta.

Loe edasi

Ukrainlaste tööandjale

Millega peab arvestama Eesti tööandja, kes värbab tööle Ukrainast sõjaolukorra tõttu Eestisse jõudnud põgenikke?

Loe edasi

Viimati uuendatud 29.09.2022

Kas sellest lehest oli abi?