Füüsilisest isikust ettevõtjale (FIE)

Kui tegutsete või kavatsete hakata tegutsema füüsilisest isikust ettevõtja ehk FIEna, siis leiate sellelt lehelt kogu info ettevõtluse, füüsilisest isikust ettevõtjana registreerimise ning maksukohustuste kohta. Abiks on maksukalender ja nõuanded arvestuse pidamiseks, deklaratsioonide esitamiseks ning maksude tasumiseks.

Käsiraamat - füüsilisest isikust ettevõtja ABC

Käsiraamatu sisu avaneb allolevast teemade menüüst, alateemade kuvamiseks vajutage menüüribal noolele.

FIE abikaasa registreerimine

Äriregistrisse kantud FIE registreerib oma ettevõtluses osaleva abikaasa töötamise registris töötamise liigiga „SM kohustusega FIE abikaasa".

Kui FIE-l on äriregistrisse kantud ajutine tegevus, siis tuleb abikaasa registreerimisel töötamise registris märkida algus ja lõpukuupäev (samad kuupäevad, mis FIEL äriregistrisse kantud).

Kui FIE oma tegevuse äriregistris peatab, siis tuleb peatada sama kuupäevaga ka abikaasa registreeringu ja peatamise aluseks tuleb valida „Teenistussuhte peatamine muul põhjusel".

Kui FIE lõpetab tegevuse äriregistris, siis tuleb lõpetada ka abikaasa registreering töötamise registris ja valida lõpetamise aluseks „Muud põhjused“.

FIE abikaasad, kes on registreeritud FIE avalduse alusel maksukohustuslaste registris, on seisuga 01.01.2019 töötamise registrisse üle tõstetud.

Maksukohustuslaste registrisse jääb FIE abikaasa registreeringu ajalugu seisuga 31.12.2018.

Töötamise registris töötamise liigiga „SM kohustusega FIE abikaasa" ravikindlustus kehtib alates 01.01.2019 töötamise registri kande alusel.
 

Viimati uuendatud 30.04.2021

Viimati uuendatud 24.03.2022

Kas sellest lehest oli abi?