Füüsilisest isikust ettevõtjale (FIE)

Kui tegutsete või kavatsete hakata tegutsema füüsilisest isikust ettevõtja ehk FIEna, siis leiate sellelt lehelt kogu info ettevõtluse, füüsilisest isikust ettevõtjana registreerimise ning maksukohustuste kohta. Abiks on maksukalender ja nõuanded arvestuse pidamiseks, deklaratsioonide esitamiseks ning maksude tasumiseks.

Käsiraamat - füüsilisest isikust ettevõtja ABC

Käsiraamatu sisu avaneb allolevast teemade menüüst, alateemade kuvamiseks vajutage menüüribal noolele.

Täiendav põllumajanduslik mahaarvamine

Alates 2021. aastast FIE, kes tegeleb põllumajandusliku tootmisega ja saab tulu omatoodetud põllumajandussaaduste realiseerimisest, võib saadud maksustamisperioodi tulust peale dokumentaalselt tõendatud kulude mahaarvamist veel täiendavalt ilma kuludokumentideta maha arvata kuni 5000 eurot (tulumaksuseaduse § 32 lg 4). 

Näiteks, kui 2021. aastal omatoodetud põllumajandussaaduste realiseerimise tulem on pärast dokumentaalselt tõendatud kulutuste mahaarvamist 3597 eurot, siis ei saa täiendavat mahaarvamist arvesse võtta rohkem kui 3597 eurot.

Kuni aastani 2020 (kaasa arvatud) oli mahaarvamise suurus kuni 2877 eurot ning kehtis nõue, et müüdud põllumajandussaadused oleksid töötlemata. Kehtinud nõue kohaselt ei loeta töötlemiseks põllumajandussaaduste puhastamist, sorteerimist, tükeldamist, kuivatamist, jahutamist ega pakendamist (tulumaksuseaduse § 32 lg 5).

Viimati uuendatud 29.04.2022

Viimati uuendatud 24.03.2022

Kas sellest lehest oli abi?