Kaupade maksustamine

Siin anname ülevaate kauba käibe tekkimise kohast, riigisiseste tehingute ja toimingute, kauba ekspordi ja impordi ning ühendusesisese käibe ja soetamise maksustamisest. Käibemaksuseadusest tulenevalt on kauba käibe maksustamisel ka mitmeid erisusi, näiteks maksustatakse muu kauba käibest erinevalt paigaldatavad ja kokkupandavad kaubad, uued transpordivahendid jne.

Käsiraamat

Käsiraamatu sisu avaneb allolevast teemade menüüst, alateemade kuvamiseks vajutage menüüribal noolele.

Kiirelt kätte

Kauba ekspordi tõendamine

Kauba eksporti tõendatakse kauba ühendusest väljatoimetamise ja kauba võõrandamise dokumentidega. Maksuhalduril on õigus nõuda kauba eksporti tõendavaid lisadokumente (KMS § 5 lg 5).

Kauba eksporti saab tõendada selliste dokumentidega, nagu ekspordi tollideklaratsioon, saatelehed, kauba ostu-müügileping ja arve, kaubaveo saatedokumendid jne. Kauba eksporti tõendavate dokumentide loetelu ei saa olla ammendav ning maksukohustuslasel peab olema võimalik kasutada erinevaid olemasolevaid dokumente.

Müügitehingu käsitamine ekspordina ei ole sõltuvuses kindlatest lisatingimustest, näiteks rakendatavad tarnetingimused, kaupade Eestis ladustamise aeg, ekspordideklaratsiooni koopia saamise aeg vms.

Viimati uuendatud 04.05.2021

Viimati uuendatud 25.08.2022

Kas sellest lehest oli abi?